Ďalšia vysoká výhra v príprave

Ďalší zo série prípravných zápasov sme odohrali v stredu o 18:30 proti ŠK 1932 Igram, v drese ktorého odohral celý zápas bývalý ligový kanonier, hráč so skúsenosťami z mnohých krajín – Ivan Lietava.
Naše mužstvo v oklieštenej zostave nastúpilo s 15-ročným talentom Tomášom Tichým na hrote, čo sa nakoniec ukázalo ako výborný ťah.

Od úvodu sme začali veľmi aktívne, dostávali sme sa do sľubných šancí a jednu z nich využil práve Tichý, ktorý zakončil výborný center najaktívnejšieho hráča zápasu Dolutovského. O dve minúty na to však hostia využili školácku chybu Dubovského a vyrovnali. Po pár minútach nasadil jedno z mnohých sólových únikov Murcko a vrátil nám vedenie. Hostia však opäť čoskoro vyrovnali a v závere polčasu (45. minúte) dokázali dokonca strhnúť vedenie na svoju stranu.

V druhom polčase naše mužstvo ukázalo charakter, herne sme naďalej dominovali, hrali sme kombinačne, po zemi a po ďalšom centri Dolutovského vyrovnal opäť Tichý. V strede poľa výborne spolupracovala trojica Baričič-Živković-Kuboši a doslova rozoberali a kondične výrazne prevýšili mužstvo hostí. Po peknej kombinácii Hrušovského s Murckom, opäť miláčik domácich tribún Murcko nahodil raketový pohon a prešprintoval polovicu ihriska, aby sa zoči-voči brankárovi opäť nemýlil a upravil na 4:3. Následne sme namiesto 15-ročného (dvojgólového) Tichého poslali na ihrisko postavou o dve tretiny menšieho, 14-ročného (!!!) Romana Tabačeka, ktorý hral nebojácne. Po chvíli na ihrisku strelil gól, keď ho ďalším zo série geniálnych centrov našiel Dolutovský, a tak Tabaček zlomil rekord, ktorý vytvoril Tomáš Tichý len pred pár dňami. Na záver sa ešte po peknej akcii trafil do brány tvorca hry Kuboši, ktorý chvíľu predtým rovnakú tutovku lacne spálil, no druhýkrát zakončil dôslednejšie (6:3). Predvedená hra nášho mužstva musela potešiť divákov aj vedenie, pretože sa začínajú objavovať prvky, na ktorých naše mužstvo pracuje v tréningovom procese.