Prvý prípravný zápas A tímu:

AKTUALIZOVANÉ !!!

V sobotu sme odohrali prvý prípravný zápas. V krutej horúčave sme privítali jedného z lídrov minulého ročníka našej ligy – FK Jablonové.

Úvod zápasu patril nášmu mužstvu. Prvých 20 minút hostia neprešli za polovicu ihriska, no naši hráči spálili 3-4 čisté šance, postupne Murcko, Sališ aj Hrušovský. Potvrdilo sa staré známe pravidlo nedáš, dostaneš. Najprv z dvoch brejkov hostia výrazne pohrozili, naša obrana si nezobrala ponaučenie a tretí brejk už skončil gólom, keď sa naša obrana chybne domáhala ofsajdu a hostia išli dvaja na osamoteného brankára. Naše mužstvo ďalej pokračovalo v tlaku, z čoho vyústil vyrovnávajúci gól najlepšieho hráča zápasu Jurča, po prihrávke Sališa.

V druhom polčase sa hralo hore dole a hostia to umne využili, vedeli loptu podržať a domáci po viacnásobnom striedaní často strácali loptu, v poslednej 10-minútovke hostia opäť výborne využili brejkové situácie a dali takmer identické dva góly do prázdnej brány. Konečné skóre 1:3 tak vyznieva pre naše mužstvo kruto, ale zrejme spravodlivo.

Nie len v Španielskej lige sa lámu rekordy v štarte najmladšieho účastníka, ale aj u nás v Modre!!! Vo svojich 15-tich rokoch a 160 dňoch nastúpil na prípravný zápas A tímu odchovanec FC Slovan Modra – Tomáš Tichý. Tomáš bol oporou v mládežníckych tímoch a v budúcej sezóne nastúpi v 3. lige U17. Držíme Tomášovi palce a prajeme veľa úspechov. Text: Michal K.

Vyjadrenie hrajúceho trénera: Od chlapcov som žiadal zodpovedný výkon, čo aj do bodky splnili, no práve ja som k svojim šanciam pristúpil veľmi laxne a ak by sme v úvodných 20-tich minútach strelili dva góly mohol to byť iný zápas. Na druhej strane, v základnej 11-tke sme mali 9 nových hráčov, čo bolo podľa mňa rozhodujúce, keďže hostia boli zohratí a vedeli o sebe, vedeli čo chcú hrať. My sme spolu len týždeň a potrebujeme ešte čas.