Zbytočná strata dvoch bodov

V príjemnom prostredí na výborne pripravenom ihrisku sme od začiatku dominovali. Domáci hrali dôrazne, nevypustili žiaden súboj, no herne sme mali na vrch my, čo v prvej 15-minútovke vyústilo do troch gólových šancí Kubošiho, z ktorých premenil iba jednu. Následne sa nechal úplne zbytočne vylúčiť Kemláge. Onedlho bol nepekne faulovaný Hrušovský, ktorý musel nútene striedať. Mužstvo sa však psychicky zomklo a súpera k ničomu nepustilo, navyše, po dobrom pressingu zvýšil na 0:2 Živković. Tesne pred koncom polčasu videl červenú kartu aj domáci hráč a do šatní sa išlo s výsledkom 0:2.

Druhý polčas začali lepšie domáci, naopak naše mužstvo hralo profesorsky, z čoho pramenil gól na 1:2. Potom sme opäť trošku ožili, strednú pasáž druhého polčasu sme opäť ovládli, ale nepremenili sme ďalšie vyložené šance a tak súper trestal. Po chybe Jurča pridal školácku chybu Kuľha a nepodarený center si sám zrazil do brány – 2:2.

Ku koncu sa už viacmenej dohrávalo, pre nás je to však zbytočná a lacná strata 2 bodov. Vyzeralo to, akoby sme vedeli hrať len pod tlakom, keď si aj domáci mysleli, že je po zápase, tak aj my sme prestali hrať a z 1 strely sme dostali 2 góly. Tento zápas si musíme dobre zanalyzovať a taký výpadok sa nesmie viac opakovať.

Autor textu: Norbert Sališ